Aktuální informace pro vstup a cestování po Peru

Všechna covidová opatření pro přílet i cestování v rámci Peru byla zrušena, tj. žádné certifikáty, testy, roušky ani vstupní prohlášení nemusíte mít.

Zdroj:
Webové stránky MZV – Ambasády ČR v Limě
Webové stránkyfacebook letiště v Limě – Aeropuerto Jorge Chávez, Lima

Pozn.: Formulář TAM se také nevyplňuje! Využijete ho pouze v případě, že jste již v Peru a chcete např. žádat o pobyt nebo si ověřit datum vstupu.

Další podmínky vstupu

Nejsou třeba víza, povolený vstup za účelem turistiky je 90 dní – viz stránky Ambasády ČR v Limě. Při překročení povoleného počtu dní pouze zaplatíte při odjezdu pokutu cca 4,5 solu/den.
Je možné si pobyt prodloužit až na 183 dní, jaké jsou možnosti jsem podrobně rozepsala ve volně stažitelné příručce Jak naplánovat cestu do Peru.

Očkování

Pro vstup do Peru není povinné žádné očkování (pokud nepřijíždíte z tropických zemí se žlutou zimnicí), doporučené je očkování proti žluté zimnici (která už se v Peru vyskytuje minimálně), břišnímu tyfu a žloutence. Malárie se v Peru nevyskytuje.

PCR a antigenní testy

Pokud potřebujete pro cesty do jiných destinací testy, tak antigenní a PCR test lze provést na letišti v Limě laboratoře Unilabs (odkaz na laboratoře u letiště je zhruba ve 2/3 této stránky). Cena antigenního testu je 160 solů (výsledky do 1 hodiny) a cena PCR testu je 245 solů (výsledky do 12 hodin).

Rady místních a cestovatelů

Aktuální informace můžete také získat ve skupině Cestování po Peru a Jižní Americe – od Čechů žijících v Peru, kteří tam poskytují ubytování nebo od cestovatelů, kteří se v Jižní Americe pohybují.

Cestování po Peru

Doprava (autobusy, vlaky, taxi, letadla) fungují bez problémů, jen spojů je oproti situaci před pandemiíí stále méně.

Odkazy na konkrétní autobusové a letecké společnosti, půjčovny aut a mnoho dalších praktických informací, které se vám hodí na cestu do Peru najdete v e-booku zdarma Jak naplánovat cestu do Peru.

Bezpečnostní situace

Občas se na mě někteří obracejí, že vás trochu vyděsila informace o zhoršené bezpečnostní situaci v některých částech v Peru, kterou jste se dočetli na stránkách některých ambasád. Toto se ale týká částí Peru, kam se běžný turista nedostane (navíc zprávy jsou staršího data), pro běžný turismus je Peru bezpečnou zemí. Při dodržování základních pravidel bezpečnosti při cestování nemusíte mít z cesty žádné obavy. A co tedy doporučuji: dávat si pozor na osobní věci (pozor na kapsáře), nechodit v noci do tmavých, opuštěných uliček a poslouchat místní – pokud vás budou před nějakým místem varovat.

Pokud cítíte, že potřebujete cestu se mnou prokonzultovat, klidně se na mě obraťte.

Návrat do ČR

Od 9. dubna 2022 není třeba při návratu do ČR nic předkládat – viz stránky MZV.

Plán cesty do Peru

Chystáte se do Peru a chcete čas co nejlépe využít a poznat to nejlepší? Mrkněte se na podrobné plány cest. Nebo se podívejte na video s návodem, jak si sestavit plán cesty s návštěvou těch nejkrásnějších míst.

Chcete-li si cestu do Peru maximálně užít, ničím se nestresovat, mohu vám ji pomoci naplánovat tak, aby se z ní stal váš nejlepší cestovatelský zážitek. 😉

Ráda představuji lidem krásy Peru i příběhy zdejších lidí. Peru je moji milovanou zemí, kde jsem nějaký čas žila, měla svatbu a kam se každoročně vracím. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.