Jak to v Peru začalo?

Prvně v Peru

Do Peru jsem se prvně dostala v roce 2008 a dva roky jsem žila a pracovala v peruánské džungli jako biolog-dobrovolník. I přes počáteční kulturní šok jsem si Peru i jeho lidi zamilovala. O těchto 2 letech života v Amazonii jsem pak sepsala e-knihu Příběhy z džungle.

Kufry plné svetrů 

Do Peru jsem se pak pravidelně vracela a pravidelně tahala plné kufry svetrů pro své známé i jejich děti. Obraceli se na mě vždy se slovy: „Zuzi, přivez mi prosím tě tento a tento svetr, byl úžasný / nebo děti ho milujou a už z něj vyrostly“.

První podnikání

Podnikat jsem začala až po narození dcery v roce 2017. Chtěla jsem více svobody i možností do Peru cestovat častěji, i kvůli tomu, aby byla v pravidelném kontaktu se svojí peruánskou rodinou. Nejdříve jsem lidem pomáhala s cestováním po Peru. Pak do toho ale vtrhla pandemie, která Peru zasáhla dost tvrdě. Mnozí lidé zde zcela přišli o práci a neexistují zde takové sociální jistoty jako u nás.

Krize

Přemýšlela jsem, jak jim alespoň trochu pomoci a myšlenka na e-shop byla na světě. Formality trvaly déle, ale e-shop jsem úspěšně za pár měsíců spustila. Moc mě těší, že zájem o věci z Peru stále stoupá. Sama jejich svetry, ponča i další výrobky s nadšením nosím. 

Vize a plány

Mojí vizí je i nadále podpora drobných výrobců a prodejců a zároveň udržení a zvyšování kvality výrobků. Začínám spolupracovat s malými dílnami – s dílnou paní Juany, která plete svetry na míru a ševcem Josém. Tak mi držte palce. 😊

A neposlední řadě chci podporovat děti a ženy Peru, které to neměly v životě jednoduché. Spolupracuji s azylovým domem Casa Mantay v Cuscu, kde žijí nezletilé matky (11-18 let) se svými dětmi a ráda bych spolupráci do budoucna rozšířila o další podobná místa.

Rozhovory se mnou a články o životě, cestování po Peru najdete v v sekci Média.

Krásné a kvalitní věci

Peruánské vzory a barvy jsou krásné samy o sobě. Vlna z lamy alpaky je jemnější než ovčí a také lehčí, protože obsahuje mikrodutiny.

Podpora drobných výrobců

Nákupem podporujete místní drobné výrobce a prodejce i azylový dům pro nezletilé matky s dětmi v Peru.

Osobní zkušenost

V e-shopu naleznete "otestované" výrobky se kterými mám dobrou zkušenost já nebo lidé z mého okolí.